W zdrowym ciele siła drzemie

16.IX.2019 rozpoczęliśmy realizację projektu: ”W zdrowym ciele siła drzemie”.

Projekt finansowany jest ze środków Miejskiego Programu Mikrograntów a nasza szkoła przystąpiła do niego dzięki współpracy z Fundacją Promovendi i Centrum OPUS.

          W ramach projektu uczniowie naszego Ośrodka, jak również innych zaprzyjaźnionych szkół, uczestniczą w warsztatach na temat zdrowego odżywiania. W efekcie zdobędą teoretyczną wiedzę na temat prozdrowotnego komponowania posiłków i nabędą podczas warsztatów kulinarnych, umiejętność samodzielnego przygotowania zdrowych dań.

Dodatkowo  aby wzmocnić i utrwalić prozdrowotne nawyki, uczniowie skorzystają z zajęć sportowych prowadzonych w naszej szkole (z zakresu nordic walking, gimnastyki- zdrowy kręgosłup, warsztatów tanecznych) oraz zajęć w jednym z łódzkich klubów Sportera (bike, fit and jump, fitbox, zumba itp.) i na basenie Fala.

Projekt zakończymy 8.XII.2019. Liczymy jednak na to, że zapoczątkowane zdrowe nawyki, będą kontynuowane przez każdego z uczestników zajęć.